Nový Seat Leon – evolúcia v dizajne

Seat Leon vstupuje na trh v novej generácii, a to hneď so širokou ponukou verzií. K dispozícii sú dve karosárske varianty s šiestimi rôznymi motormi.

Koncern Volkswagen Group tento rok kompletne obmieňa svoju ponuku v kompaktnej triede. Novej generácie sa dočkal tiež nový Seat Leon, ktorý práve odhaľuje slovenské ceny. Tie začínajú na sume 15.990€ za päťdverový hatchback s benzínovým trojvalcom 1.0 TSI (81 kW) v kombinácii s šesťstupňovým manuálom. To znamená, že je Leon v základe o tisícku lacnejší než koncernový brat v podobe Volkswagenu Golf. Výbava oboch súrodencov je pritom prakticky zhodná. Naopak oproti Octavii je španielsky hatchback výrazne lacnejší.

Základná výbava Leonu – Referencie zahŕňa jednozónovú automatickú klimatizáciu, diódové svetlá vpredu i vzadu, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické sťahovanie predných aj zadných okien, či šesť airbagov. Nechýba multimediálny systém s 8,25 „dotykovou obrazovkou, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá alebo dojazdové rezervné koleso. Kolesá sú však v základe len oceľové a 15palcové, Leonu navyše v základe chýba, dnes už celkom potrebný, tempomat.

Druhý stupeň výbavy – Style s motorom 1.5 TSI a manuálnou prevodovkou kúpite od 17.740€. Výbavu oproti základu rozširujú 16-palcové kolesá z ľahkých zliatin, trojzónová automatická klimatizácia, športový multifunkčný volant, tempomat, diódové osvetlenie interiéru a ďalšie tri airbagy – bočné zadné a kolenné vodiča.

Odporúčaný článok:  Audi A3 - novinka už aj ako sedan

Vyššou výbavou je Xcellence, ktorá vychádza zo stupňa Style, pridáva však 17palcové kolesá, zadné parkovacie senzory, ambientnej osvetlenie s možnosťou výberu viacerých farieb a signalizáciou vybraných bezpečnostných asistentov, čalúnenie kombinujúci látku s kožou, dažďový a svetelný senzor alebo bezkľúčové odomykanie.

Najvyššie postavené a športovo strihnuté FR je k dispozícii napríklad aj ako mildhybrid s motorom 1.5 ETSI a prevodovkou DSG, a to za 24.690€. Výbavu dopĺňa o zadné parkovacie senzory, diódové predné hmlovky, digitálny prístrojový štít s 10,25 „displejom, samozatmievacie vnútorné spätné zrkadlo, ambientné osvetlenie či dažďový a svetelný senzor. Tradične nechýba ani športový zovňajšok vďaka 17-palcovým kolesám či interiér s čalúnením kombinujúcim látku s kožou.

Na ceny kombi verzie Leon SportsTourer si musíme ešte chvíľu počkať…

Aktuálny cenník spolu s všetkými výbavovými prvkami nájdete na tomto odkaze. 

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →