Fiat Tipo dostáva po facelifte aj zvýšenú verziu Cross

Dostupný model nižšej strednej triedy od automobilky Fiat dostal modernizáciu pre všetky tri karosárske verzie – sedan, hatchback a kombi. Novinkou je nielen oplastovaná verzia Cross.

Aktuálny Fiat Tipo prišiel na trh v roku 2015 a tak po piatich rokoch je najvyšší čas na facelift. Úplne nová je predná časť s novým veľkým logom Fiatu. Svetlomety teraz využívajú full-LED technológie, rovnako ako zadné svetlá. Nové sú aj vzhľady liatych kolies alebo niektoré laky karosérie.

Pseudo-terénna varianta Cross sa so svojím oplastovaním a celkovým prevedením inšpiruje v Pande Cross. K dispozícii je len vo forme hatchbacku a s pohonom predných kolies. Podvozok je zvýšený a automobil tak disponuje o 4 centimetre vyššou svetlou výškou.

Výrazne sa modernizovalo aj vo vnútri. Tipo má teraz k dispozícii sedempalcový digitálny prístrojový štít a až 10,25 palcovú obrazovku infotainmentu. Nechýba funkcia pre spárovanie telefónov prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto.

Odporúčaný článok:  Zabezpečenie moderných vozidiel - je naozaj bezpečné?

V aktualizovanej ponuke budú k dispozícii len tri motory. Jednoduchá a dlhoročná atmosférická 1.4, ktorá sa k charakteru vozidla viac menej hodila, je bohužiaľ preč a v duchu doby ju strieda preplňovaný trojvalec.

Litrový motor FireFly ponúkne výkon 74 kW (100 koní) a 190 Nm maximálneho krútiaceho momentu. Alternatívou je inovovaná vznetová 1.6 v dvoch výkonových verziách so 70 či 96 kW. Teda 95 alebo 130 konských síl. Dátum príchodu novinky na trh ani nový cenník zatiaľ Fiat nezverejnil.

Zdroj: TS Fiat
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →