Nový Citroën C4 prichádza ako coupé-crossover

Automobilka Citroën vypustila do sveta prvé informácie o tretej generácii modelu C4, ktoré sprevádzajú aj prvé fotografie. Dostali sa k nám ešte pred oficiálnou premiérou, ktorá sa má odohrať 30. 6.2020.

Citroën očividne na nič nečaká a tak môžeme vidieť, že podľa očakávania sa kompaktný Francúz vzdal karosérie hatchback a stal sa z neho crossover sa zvažujúcou sa strechou.

Copyright William CROZES @ Continental Productions

Citroën chce týmto krokom nadviazať na úspech modelov C3 Aircross a C5 Aircross. Dizajnovo sa novinka oproti predchodcovi líši nielen proporciami, ale aj celkovým dizajnovým jazykom, ktorý teraz lepšie korešponduje so súčasnou ponukou značky. Má odvážnejšie tvary, delené predné svetlomety a zaujímavo tvarované zadné svetlá.

V rámci elektrifikácie bude novinka k dostaniu nielen so vznetovými a zážihovými motormi, ale aj ako čisto elektrická variant ë-C4. Bližšie informácie o vozidle si automobilka zatiaľ necháva pre seba ale určite môžeme počítať s motorizáciami PureTech od koncernu PSA, ktoré si značky medzi sebou voľne zdieľajú.

Odporúčaný článok:  Renault Arkana E-Tech - Úsporná vstupenka medzi elitu

Niečo málo o výbave prezrádzajú aj fotografie interiéru, kde nájdete veľký infotainment a digitálne prístrojový štít. Nechýba výklopný head-up displej a hlboká priehradka v stredovom tuneli. Poteší aj klasické ovládanie klimatizácie pod displejom. Viac detailov o novinke sa dozvieme už 30. júna a dá sa predpokladať, že z novinky bude vychádzať aj nový štýlový Cactus…

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →