Opel ukázal prvé zábery budúcej Astry

Spoločnosť Opel dnes zverejnila prvé zábery, ktoré ponúkajú pohľad na budúci model Astra – prvú generáciu kompaktného vozidla tejto nemeckej značky, ktorá bude aj elektrifikovaná. Fotografie odhaľujú mimoriadnu precíznosť a veľký dôraz na detaily. Očakávaný model prináša novú interpretáciu filozofie čistého a odvážneho dizajnu značky a ukazuje cestu vpred, ktorou sa budú uberať jej pripravované osobné automobily.

Ústredným bodom vonkajšieho dizajnu je maska Opel Vizor, ktorá sa prvý krát objavila na novom modeli Mokka a teraz sa predstavuje v ešte rozvinutejšej verzii. Nová tvár značky sa tiahne cez celú prednú časť vozidla a obsahuje plne integrované technológie, ako sú napríklad mimoriadne úzke svetlomety IntelliLux LED®, ktoré do segmentu kompaktných vozidiel opäť raz prinesú špičkové inovácie. Vzadu, uprostred čistého napnutého povrchu dverí batožinového priestoru, má nová Astra umiestnený štítok s názvom.

Odporúčaný článok:  Mitsubishi L200 MOUNTAIN SHERPA - nový off-roadový špeciál

Rovnaká nemecká precíznosť bude platiť aj pre celý interiér. Nová generácia digitálneho kokpitu Pure Panel s plne zasklenými plochami evokuje integrovanú masku Opel Vizor s dvoma širokouhlými displejmi, ktoré zobrazujú informácie v horizontálnom formáte orientovanom na vodiča. Fyzické ovládacie tlačidlá sú zredukované na minimum v podobe jemne zapracovaných klávesov. Vysokú kvalitu ďalej zvýrazňujú tvary, textúry a materiály použité na volante s novým dizajnom a maximálne ergonomické predné sedadlá – typická silná stránka značky Opel.

Astra novej generácie bola navrhnutá a skonštruovaná v nemeckom Rüsselsheime a v ponuke bude ako päťdverový hatchback a všestranné kombi Sports Tourer. Pokračuje tak v ofenzíve produktov značky Opel a dodáva značný impulz elektrifikácii celého jej produktového portfólia. Výroba sa začne tento rok v závode v Rüsselsheime.

Podrobné informácie o novej generácii modelov Opel kompaktnej triedy budú zverejnené už čoskoro.

Zdroj textu a obrázkov: TS Opel Slovensko

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →