Hyundai Bayon – zamierené na európu

Hyundai rozšíril svoju globálnu ponuku crossoverov a SUV o mestský soft-road s názvom Bayon. Pomenovaný podľa Bayonne, mesta vo francúzskom Baskicku. Bude najmenším crossoverom Hyundai v Európe.

Bayon posúva dizajnový jazyk spoločnosti vpred vďaka ostro vyzerajúcemu dizajnu, ktorý nie je iba kópiou väčšieho modelu. Má vlastný vzhľad, ktorý je definovaný širokú maskou chladiča, trojdielnymi svetlometmi integrovanými do prívodov vzduchu a zadnými svetlami v tvare bumerangu.

Jeho zadná časť je priehrštím dizajnových trikov. Začlenenie svetiel čo najďalej je spôsob, ako zdôrazniť šírku, zatiaľ čo splývavá čierna stredná časť redukuje vizuálnu hmotu. Bayon tak vyzerá širší, než v skutočnosti je.

Vnútri Bayon dokazuje, že základ nemusí byť len lacnotou. Kým základné modely iných automobiliek na oceľových diskoch s plastovými krytmi kolies sú skôr špecifikáciami pre požičovne ako k zákazníkom, drahšie úrovne výbavy ťažia z funkcií veľkých automobilov. Nájdeme tu digitálny združený prístroj a 10,25palcovú dotykovú obrazovku informačného systému. LED osvetlenie, bezdrôtovú nabíjaciu podložku a zvukový systém Bose – to všetko nájdete tiež na zozname možností za príplatok.

Odporúčaný článok:  Modernizovaný Hyundai i30 - zahájenie výroby

Európski kupujúci budú mať na výber z niekoľkých motorov. Základné modely sú vybavené štvorvalcom s objemom 1,2 litra, ktorý prostredníctvom päťstupňovej manuálnej prevodovky posiela na predné kolesá 84 koní. Ďalším je preplňovaný preplňovaný trojvalec s objemom 1,0 litra, ktorý je ponúkaný s 48voltovým hybridným systémom alebo bez neho. Kupujúci sa môžu držať štandardnou šesťstupňovej manuálnej prevodovky alebo si priplatiť za sedemstupňovú automatickú prevodovku. Vrcholný model bude k dispozícii so 120 koňmi s mild-hybridnou technológiou a šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou.

Po pristátí v našich vodách bude súťažiť v rozvíjajúcom sa segmente trhu s modelmi ako Nissan Juke druhej generácie, Renault Captur, Volkswagen T-Roc a Citroën C3 Aircross.

Zdroj: TS Hyundai

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →