Umenie a elegancia 2020 – krása na kolesách

V nedeľu 6.9.2020 sa v Art Hoteli Kaštieľ uskutočnil už 6. ročník súťaže elegancie historických vozidiel pod názvom Umenie a elegancia 2020. Bohatý program, uvoľnená atmosféra a skvelý cattering patrí už k tradícii na tejto udalosti.

Historické automobily majú svoje nezameniteľné čaro a nepoznám človeka, ktorý by k nim nemal aspoň trochu vzťah. Stačí sa zapozerať do ladných tvarov, sparťanského interiéru a pod kapoty, kde pracujú nie tak silné, ale o to robustnejšie a nápadnejšie motory.

Automobilový dizajn bol kedysi iný ako dnes – odvážnejší, menej sa dbalo na funkčnosť, do popredia vystupovala estetika a neraz aj okázalosť. Predovšetkým americké kúsky to kedysi preháňali snáď v každom ohľade. Európske a britské automobily boli predsa len trocha konzervatívnejšie ale stále tam bola tá rozmanitosť, ktorý v dnešnej uniformovanej dobe chýba.

Veď posúďte sami z našej galérie, či vás tieto krásne kúsky nechajú chladnými…

Odporúčaný článok:  Divízia PEUGEOT SPORT - už 40 rokov inovácií a úspechov
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →