Ford Ranger Raptor prichádza do Európy

Nový Ford Ranger Raptor – historicky najodolnejšia a najvýkonnejšia verzia najpredávanejšieho pick-upu Európy – sa chystá zaplaviť starý kontinent. Dodávky prvých vozidiel sa očakávajú na jeseň 2019. Spoločnosť Summit Motors Slovakia spustila predaj vozidla Ford Ranger Raptor aj na slovenskom trhu.

Úplne prvý terénny Ranger Raptor, ktorý vyvinula divízia Ford Performance pre pravých nadšencov, poháňa 2,0‑litrový vznetový motor EcoBlue s dvomi turbodúchadlami od spoločnosti Ford, ktorý dosahuje výkon 213 koní a krútiaci moment 500 Nm.

Kombinuje sa s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou, tiež od spoločnosti Ford. Dominantný vzhľad tohto najlepšieho modelu Ranger s pôsobivými rozmermi a extrémnym štýlom podporuje jedinečný podvozok od divízie Ford Performance optimalizovaný s ohľadom na rýchlu terénnu jazdu a všestranné jazdné schopnosti.

Ford Ranger je najpredávanejším pick-upom v Európe. Za prvý štvrťrok 2019 predala automobilka Ford 13 600 týchto vozidiel, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predstavuje nárast o 15 percent.

Odporúčaný článok:  Škoda Karoq – aká je v základnej výbave?

Jedinečný vystužený rám podvozka modelu Ranger Raptor je postavený tak, aby odolával terénnej jazde s vysokou mierou nárazov. Využíva nízkolegované ocele s vysokou pevnosťou, aby vydržal neľútostné zaobchádzanie pri pretekoch v teréne. Pretekárske zavesenie kolies verzie Raptor bolo špeciálne navrhnuté tak, aby zvládalo obávaný terén vo vysokej rýchlosti pri súčasnom zachovaní úplnej kontroly nad vozidlom a dokonalého komfortu. Prispieva k tomu o 150 mm širší rozchod kolies a o 51 mm vyššia svetlá výška než vo verzii Ranger XLT.

Za agresívnym dizajnom nového modelu Ranger Raptor stojí výkon a funkčnosť. K dispozícii je v modrej farbe Ford Performance Blue, červenej Colorado Red, čiernej Shadow Black, bielej Frozen White a sivej Conquer Grey s kontrastnými prvkami v sivom odtieni Dyno Grey.

Ranger Raptor je aj naďalej skutočný pracant. Do upraveného zadného nárazníka je zabudované ťažné zariadenie s ťažnou silou  2500 kg.

Odporúčaný článok:  Kia XCeed a Ceed SW PHEV - hybridnou cestou

Nový Ranger Raptor si zachováva DNA svojho predchodcu, pôvodného modelu Ford F-150 SVT Raptor, ktorý skončil tretí na rely Baja 1000 v roku 2008 ešte predtým, než sa v roku 2010 dostal do predaja v USA. Podobne ako jeho predchodca a model Ford F-150 Raptor najnovšej generácie aj Ranger Raptor sa podrobil trýznivému testovaniu v náročnej púštnej krajine v okolí amerického mesta Borrego Springs.

Cenníková cena nového Range Raptor začína na 47 990 € bez DPH.

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →