Hyundai odhaľuje prvý pohľad na nový Santa Fe

Prvý obrázok nového modelu Santa Fe odhaľuje drsný a zároveň luxusný dizajn novej ikony SUV spoločnosti Hyundai. Prvýkrát ponúkané nové elektrifikované hnacie agregáty: hybridný a hybridný plug-in a bude to prvý model Hyundai v Európe založený na úplne novej platforme vozidiel Hyundai tretej generácie.

Najmladšia vlajková loď SUV najnovšej generácie spoločnosti bude predstavovať dôstojný a charizmatický dizajn exteriéru, ako aj aktualizácie interiérov poskytujúce prvotriednu citlivosť a pohodlie.

Obrázok upútavky odhaľuje niekoľko nových konštrukčných prvkov vrátane kombinovanej prednej mriežky a denného svetla (DRL) ako súčasti novej integrovanej architektúry. Široká mriežka dodá novému Santa Fe odvážny charakter, zatiaľ čo geometrický vzor na mriežke dodáva stereoskopický aspekt. Nový DRL v tvare T dotvára drsný charakter a robí nový Santa Fe rozoznateľným aj z diaľky.

Okrem iných vylepšení predstaví spoločnosť Hyundai aj novú elektrifikovanú zostavu hnacieho ústrojenstva vrátane hybridných a plug-in hybridných agregátov. Nový model Santa Fe bude okrem toho prvým modelom Hyundai v Európe a prvým SUV Hyundai na svete založeným na úplne novej platforme vozidiel Hyundai tretej generácie. Nová platforma umožňuje významné zlepšenie výkonu, manipulácie a bezpečnosti, ako aj uľahčenie elektrifikovaných pohonných jednotiek.

Odporúčaný článok:  Hyundai i30N DCT Performance - Keď je týždeň málo!

Nový Santa Fe bude k dispozícii v Európe od septembra 2020. Viac informácií bude zverejnených v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: TS Hyundai Motor
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →