Nový Mitsubishi Space Star 2020 prichádza so zaujímavými cenami

Model Mitsubishi Space Star, šesť rokov po európskej premiére a so 653 065 predanými automobilmi vo viac ako 90 krajinách celého sveta (z toho 205 264 vozidiel predaných v Európe) prekonal zásadnú premenu zameranú na výraznejší dizajn a ďalšie zlepšenie úžitkových vlastností – čím sa z pohľadu európskych zákazníkov stáva sviežou a zároveň racionálnou alternatívou, opierajúcou sa o typickú japonskú spoľahlivosť. Teraz prichádza aj na slovenský trh so zaujímavou cenovou politikou už od 8 990 EUR.

Prepracoval sa hlavne vonkajší dizajn, predovšetkým predná časť. Tá dostáva dizajnové prvky jazyka Dynamic Shield a lepšie tak zapadá do súčasného modelového portfólia Mitsubishi. Nechýba výrazná maska chladiča, či neprehliadnuteľné chrómové prvky okolo. Svetelná technika vpredu aj vzadu teraz môže byť s technológiou LED. Okrem toho sú k dispozícii tiež úplne nové pätnásťpalcové kolesá a dve farby: biela a žltá.

Odporúčaný článok:  Škoda Karoq 1.5 TSi DSG - Starý známy po liftingu

V interiéri je noviniek menej. Mitsubishi zapracovalo predovšetkým na použitých materiáloch, pridalo mäkčené plasty a nové čalúnenie pre najvyššie výbavy. Za zmienku stojí ešte aktualizovaný multimediálny systém so 7″ obrazovkou, ktorý po novom dokáže zrkadliť služby Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Space Star modelového roku 2020 bol svetu predstavený 28. novembra 2019 na automobilovej výstave v Bangkoku a európska premiéra sa následne uskutočnila v januári 2020 na autosalónoch v Bruseli a vo Viedni ešte pred uvedením na trh v celom regióne MME33.

Nový Space Star svojim zákazníkom ponúkne atraktívny dynamický a športový dizajn spolu s vysokou úrovňou bezpečnosti (6 airbagov), veľkorysý priestranný interiér s vynikajúcim výhľadom či úsporné motory 1,0 a 1,2 s technológiou MIVEC so spotrebou od 5,0l/100km. Nájdeme tu tiež vyspelú automatickú prevodovku INVECS-III CVT, nový multimediálny systém SDA3 a k tomu Mitsubishi pridáva 5 rokov záruky kvality (alebo 100 000 km – podľa toho čo nastane skôr).

Odporúčaný článok:  Nový Renault Arkana mieri do Európy

Od januára do septembra 2019 bol Space Star najpredávanejším modelom Mitsubishi v Európe (región MME) – s 33 630 predanými vozidlami, čo predstavuje podiel 22,8% na celkových predajoch značky Mitsubishi v tomto regióne.

Ceny a výbavy k 5.6.2020:

Aktuálny cenník nájdete na stránke Mitsubishi Slovensko: https://www.mitsubishi-motors.sk/modely/novy-space-star/na-stiahnutie/

Zdroj: TS Mitsubishi Motors Slovensko
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →