Úplne nový Nissan JUKE

Takmer desaťročie po tom, ako Nissan svojim extravagantným modelom JUKE nastavil latku medzi kompaktnými crossovermi vďaka svojej jedinečnej osobitosti a zameraniu na zábavu, prichádza nová generácia, ktorá sa znova chystá pretvoriť tento segment. Vďaka takmer 1 miliónu vozidiel predaných modelov na európskych cestách je zrejmé, že vďaka svojmu výnimočnému dizajnu u zákazníkov tohto svetadielu zarezonoval. Novinka ponúka nové úrovne výkonu a technológií v neobyčajnej, no zároveň priestrannej karosérii kupé crossovera.

Nissan JUKE sa vracia s väčšími rozmermi, športovým dizajnom, 19-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a „plávajúcou strechou“ v štýle kupé. V rámci štandardnej výbavy tu nájdete kompletnú technológiu LED, ktorý si však zachováva svoje ikonické okrúhle svetlomety. Nové logo v tvare Y dopĺňa prednú mriežku V-Motion značky Nissan. Do zostavy 11 farieb teraz pribudla exkluzívna farba karosérie, Fuji Sunset.

Nový JUKE sa zmenil aj vnútri. Je priestrannejší pre pasažierov aj ich osobné veci. Zväčšil sa priestor na kolená vzadu aj priestor nad hlavou pasažierov. Batožinový priestor ponúka 422 litrov, čo je o 20 % viac ako u predchodcu. Nové materiály na prístrojovej doske, obložení dverí a v priestore pod nohami ponúkajú prémiový vzhľad, ktorý dopĺňajú štandardné monoformné športové sedadlá a voliteľné čalúnenie vo vyhotovení Alcantara alebo koža.

Úplne nový balík triedy N-Design ponúka zvýšenú úroveň personalizácie. Vďaka nemu si zákazníci budú môcť JUKE viac prispôsobiť podľa seba. Dostupné sú viaceré farebné kombinácie karosérie, strechy a čalúnenia interiéru. Vďaka nim vynikne mestský, prémiový či športový charakter vozidla. K dispozícii je tiež personalizácia exteriéru pomocou prispôsobiteľných nárazníkov, bočných prahov a 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin.

Odporúčaný článok:  Nový Renault Captur - premiéra vo Frankfurte

Športový JUKE je navrhnutý tak, jazdil svižne. Rozmery trochu narástli a teraz predstavujú 4 210 mm na dĺžku, 1 595 mm na výšku a 1 800 mm na šírku, vďaka čomu je JUKE priestrannejší, no zároveň zostáva naďalej kompaktný. Dokonca má aj o 23 kg nižšiu hmotnosť.

Pohonnou jednotkou je tu 1-litrový trojvalcový benzínový motor DIG-T s turbodúchadlom a 117 koňmi, ktorý vodičom poskytuje zlepšený výkon a lepšiu spotrebu paliva. Vozidlo je dostupné so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-rýchlostnou prevodovkou s dvojitou spojkou (DCT) a radiacimi páčkami pod volantom. K dispozícii je tiež volič režimov jazdy (Eco, Standard, Sport).

Pokročilá technológia ProPILOT spoločnosti Nissan, ktorá ponúka elektronicky asistované riadenie, zrýchľovanie a brzdenie, sa v tomto modeli predstaví vôbec po prvýkrát. Okrem toho JUKE ponúka celý balík bezpečnostných technológií vrátane inteligentného núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, rozpoznávania dopravných značiek, inteligentného upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, upozornenia na križujúcu prekážku pri cúvaní a prvýkrát v spoločnosti Nissan aj aktívny systém sledovania mŕtveho uhla, čo je v tomto segmente jedinečné. Tento pokročilejší systém sledovania mŕtveho uhla upozorní vodiča, keď sa mu do mŕtveho uhla dostane iné vozidlo a súčasne vozidlo vráti späť do pruhu.

Odporúčaný článok:  Nový Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake

Úplne nový Nissan JUKE sa bude aj naďalej vyrábať v oceňovanej továrni spoločnosti Nissan v anglickom Sunderlande. Prví zákazníci na európskom trhu svoje vozidlá dostanú koncom novembra.

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →