Budú nové testy 2023 v autoškole naozaj tak náročné?

Testy písané mimo miesta autoškoly, otázky vyberané zásadne z veľkých databáz a testy vo forme online. Všetky tieto novinky prinesú nové testy od januára roku 2023. Poďme sa pozrieť na jednotlivé zmeny.

Zdroj – pixabay.com

Všetky uvedené novinky postihnú vyše 40– až 50-tisíc uchádzačov, ktorí si každoročne podajú žiadosť o obsolvovanie kurzu na získanie vodičského preukazu. Testy sa budú týkať tých, ktorí sa prihlásia od 1.1.2023. Tí, ktorí kurzy začali robiť ešte v tomto roku, budú v nich naďalej pokračovať a ukončia ich podľa starých podmienok.

Testovanie už nebude prebiehať na mieste autoškoly

Prvým a veľmi zásadným rozdielom je zmena vykonávateľa skúšky, ktorým bola doteraz samotná autoškola. Uskutočnia sa buď na príslušných okresných úradoch alebo na dopravnom inšpektoráte. Po vzore ostatných krajín EÚ sa bude na praktickú skúšku čakať približne 7-10 dní po zložení teoretickej skúšky.

Zdroj – pixabay.com

Testy v online forme

Slovensko bolo jednou z posledných krajín EÚ, kde bolo možné vykonať testy klasickou formou na papieri. Od nového roku papierová forma testov končí. Po novom budú testy prebiehať online formou s oveľa náročnejšími otázkami. Uchádzač bude musieť správne zodpovedať na 40 náhodne vygenerovaných otázok, ktoré budú zahŕňať širšie spektrum okruhov. Pripravte sa na náročnejšie testy, ktoré budú vyhodnocované priamo počítačom.

Odporúčaný článok:  Auto na šrot alebo ako Nemci podvádzajú Slovákov

Teória jazdy, postup pri nehode a prvá pomoc

Na splnenie podmienok nových testov budú vyžadované hlbšie vedomosti nielen z oblasti dopravných značiek, ale aj vedomosti z údržby vozidla, správaní pri nehode a teórie jazdy. Pozitívnou správou však je, že časový limit sa na základe náročnosti zvýši zo súčasných 20 minút na pólhodinu.

Zdroj – pixabay.com

Zvládli by ste nové prekážky v testoch 2023? Podeľ sa s nami o tvoje myšlienky v komentároch pod príspevkom. Držíme palce všetkým novoročným uchádzačom !

Komentáře