Ford Galaxy a S-MAX dostali výrazný facelift

Automobilka Ford prináša vylepšenia modelu S-MAX a priestranného mikrobusu Galaxy. Zmeny prinášajú výraznejší dizajn, väčšie pohodlie a vylepšené pripojenie pre vodičov aj cestujúcich a osobitejšie zliatinové disky kolies. Okrem toho sa predstavil nový model Galaxy Vignale s bohatou výbavou.

Modely S-MAX a Galaxy vo výbave Trend, Titanium a ST-Line možno teraz ľahšie odlíšiť vďaka jedinečnému dizajnu prednej časti, rovnako ako modely S-MAX Vignale a nový variant Galaxy Vignale, ktorý sa po prvýkrát predstavil s luxusnou výbavou.  S-Max a Galaxy majú prepracovanú hornú časť masky chladiča a jedinečné kombinácie dizajnu mriežky a jej spodnej časti, ktoré majú vytvoriť výraznejší štýl.

Modernizácia priniesla napríklad:

  • svetlá chrómová horná časť mriežky chladiča a lemy hmlových svetiel pre modely Galaxy a S-MAX vo výbave Trend a Titanium
  • unikátna horná časť mriežky chladiča s dizajnom včelieho plástu s čiernym lemom a čierne lemy hmlových svetiel pre modely Ford S-Max ST-Line, inšpirované tímom Ford Performance.
  • unikátna horná časť mriežky chladiča v tvare „lietajúceho V“ so saténovo chrómovaným lemom a saténovo chrómový lem hmlových svetiel pre luxusné modely S-Max Vignale a Galaxy Vignale
Odporúčaný článok:  Nový Opel Vivaro-e - bezemisná dodávka

Pre modely S-MAX a Galaxy vo výbave Trend a Titanium sú k dispozícii nové sedadlá pre vodiča a predného spolujazdca, nastaviteľné v 18 smeroch, ktoré dokážu zmierniť bolesti chrbta počas jazdy. Odporúča ich nezávislý testovací výbor AGR zložený z odborníkov z rôznych lekárskych odborov. Aby sedadlo mohlo získať pečať AGR, musí sa dokázať prispôsobiť osobe a jej polohe za volantom – nemá to byť osoba, kto si prispôsobuje svoju polohu na sedadle. Nastaviť možno výšku, dĺžku a sklon, a taktiež oporu chrbta, krku a stehien. Štvorsmerové nastavenie bedrovej časti sa ovláda elektronicky pomocou spínača na bočnej strane sedadla.

S-MAX – k dispozícii v konfigurácii s piatimi a siedmimi sedadlami, Galaxy – v štandardnej výbave so siedmimi sedadlami – naďalej ponúkajú optimalizovaný komfort, flexibilitu a univerzálnosť. Zvoliť možno až z 32 kombinácií sedadiel a batožinového priestoru, prípadne sa rozhodnúť pre inovatívne sedadlá s funkciu Easy Fold v druhom a treťom rade. Systém umožňuje sklopenie jednotlivých zadných sedadiel pomocou tlačidla na ovládacom paneli v batožinovom priestore. Pre sedadlá v treťom rade modelu Galaxy je k dispozícii aj funkcia elektrického vyklápania.

Odporúčaný článok:  Ford Focus Active 1.0 EcoBoost mHEV - Kráľ podvozkov na diéte

Pre tieto priestranné rodinné vozidlá je po prvýkrát v ponuke aj technológia zabudovaného modemu FordPass Connect, ktorý premení modely na mobilné Wi-Fi hotspoty s možnosťou pripojenia až 10 zariadení. Voliteľná technológia FordPass Connect umožňuje okrem Wi-Fi hotspotu využívať aj širokú škálu praktických funkcií prostredníctvom mobilnej aplikácie FordPass, vrátane funkcie vyhľadávania a stavu vozidla. Umožňuje skontrolovať hladinu paliva, stav poplašného systému, životnosť oleja a ďalšie komponenty, prípadne odomknúť dvere na diaľku. Nová funkcia upozornenia na miestne nebezpečenstvo – využíva palubný modem FordPass Connect – dokáže informovať vodiča o nebezpečnej situácii na ceste pred vozidlom, aj keď nehodu nevidno kvôli zákrute alebo iným vozidlám.

2,0-litrový vznetový motor Ford EcoBlue má výkon, krútiaci moment a jazdné parametre motora s väčším objemom, pričom si zachováva optimalizovanú spotrebu paliva a nízke emisie CO2, ktoré sú spojené s motormi s menším objemom. Pre modely Ford S-MAX a Galaxy je k dispozícii s výkonom 150 koní a 190 koní – a vo verzii BiTurbo (s dvomi turbodúchadlami) s výkonom až 240 koní. Voliteľná osemstupňová automatická prevodovka bola navrhnutá tak, aby ešte viac znižovala spotrebu paliva a zaisťovala rýchlu a plynulú zmenu prevodových stupňov. Ovláda sa štýlovým a ergonomickým otočným voličom. Pre modely S-MAX a Galaxy je v ponuke aj šesťstupňová manuálna prevodovka.

Odporúčaný článok:  Nový SsangYong Rexton už aj na Slovensku

Prepracované modely Ford S-MAX a Galaxy sú odteraz k dispozícii na objednávku v celej Európe.

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →