HONDA e a jej debut vo Frankfurte

Honda predstavila prvé oficiálne fotografie svojho nového elektrického vozidla (EV) Honda e.

Automobil je ďalším krokom k záväzku spoločnosti Honda dosiahnuť do roku 2025 elektrifikáciu 100 % európskeho predaja automobilov a má byť oficiálnym verejným debutom na autosalóne 2019 vo Frankfurte spolu s celou škálou elektrifikovaných a športových automobilov Honda.

MASS PRODUCTION HONDA E REVEALED AND SET TO DEBUT AT FRANKFURT

Ako model vyvinutý so zameraním na jednoduchosť dizajnu a použiteľnosť by mala uspokojiť potreby moderného mestského životného štýlu prostredníctvom integrovaných technológií konektivity a výnimočnej dynamiky jazdy. Vonkajšie línie zvýrazňuje kamerový systém bočných spätných zrkadiel, ktorý nahrádza spätné zrkadlá kompaktnými kamerami. Tieto prenášajú obraz v reálnom čase na dve 6-palcové obrazovky vo vozidle.

Profil automobilu sa vyznačuje hladkým tvarovým obrysom v retro štýle a vysúvacími kľučkami dverí. V modernej kabíne v štýle salónika je zabudovaná digitálna palubná doska novej generácie s piatimi obrazovkami a prepojeným informačno-zábavným systémom. Najväčšiu plochu širokej digitálnej prístrojovej dosky Hondy zaberajú dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky. Slúžia ako primárne informačné a zábavné displeje. Vďaka tomuto môžu vodič a spolucestujúci – bez ohľadu na to, či je auto v pohybe, zaparkované alebo pripojené k nabíjačke – využívať rovnakú konektivitu a komfort.

Odporúčaný článok:  Honda Jazz e:HEV - hybrid, ktorý funguje
MASS PRODUCTION HONDA E REVEALED AND SET TO DEBUT AT FRANKFURT

Medzi ďalšie a špeciálne funkcie EV patrí regulácia nabíjania akumulátora a monitorovanie dojazdu. Výsledky vyhľadávania nabíjacích staníc a navigácie sa do auta môžu odoslať z mobilného zariadenia. Do Hondy e sa dá dostať aj pomocou digitálneho kľúča, ktorý umožňuje automobil zamknúť a odomknúť pomocou aplikácie pre smartfóny.

Honda e je vybavená elektrickým motorom, ktorý je k dispozícii s dvoma výkonmi 100kW (136k) alebo 113kW (154k) a pôsobivým krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh je jednou z najkompaktnejších vo svojej triede a napriek tomu poskytuje dojazd až 220 km na jedno nabitie. Funkcia rýchleho nabíjania tiež umožňuje dobitie na 80 % kapacity za 30 minút.

MASS PRODUCTION HONDA E REVEALED AND SET TO DEBUT AT FRANKFURT

Na cestách by mala prinášať zábavný zážitok s citlivou odozvou a výkonným elektrickým motorom, ktorý poháňa zadné kolesá. Zrýchlenie z 0-100km/h by malo atakovať 8s hranicu.

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →