Honda predstavuje úplne nový model HR-V

Spoločnosť Honda predstavila najnovšiu generáciu svojho obľúbeného kompaktného SUV HR-V, ktorý je prvýkrát v sériovej výbave vybavený výkonným a pohotovým dvojmotorovým hnacím ústrojenstvom e:HEV. Úplne nový model HR-V poskytuje výnimočnú hybridnú účinnosť a pokrokové bezpečnostné a technologické prvky, ktoré sú zakomponované do odvážnej a elegantnej formy inšpirovanej kupé, ktorá má vylepšiť špičkový vnútorný priestor a komfort, ktorým je tento model známy.

Nové HR-V, ktoré je v Európe k dispozícii od konca roku 2021 a je najnovším modelom v ponuke, ktorý nesie označenie e:HEV, a ktorý nadväzuje na inovovaný model CR-V a všetky nové verzie Jazz, ktoré boli uvedené na trh v roku 2020. Rozširuje elektrifikovaný rad spoločnosti Honda, keď sa značka posúva ďalej k svojmu cieľu elektrifikovať všetky svoje európske bežné modely do roku 2022.

Honda HR-V e:HEV 2021

Nová generácia modelu HR-V e:HEV sa stáva výrazným SUV v kompaktnom dizajne inšpirovaným kupé. Nový model stelesňuje ucelenú, čistú a modernú filozofiu dizajnu značky, ktorá je viditeľná v ostatných nedávnych nových modeloch Honda, a ktorá nadväzuje na kľúčové koncepty funkcie a krásy.

Odporúčaný článok:  Opel GrandlandX – vyvážené SUV

Súčasťou dizajnu je aj nová odvážna integrovaná mriežka chladiča. Dlhá kapota a ostrejšie zvislejšie bočné strany zaručujú, tvar karosérie nebude ovplyvňovať vnútorný priestor. Stred kapoty je nízky a plochý, s líniou ramien vyúsťujúcou k spodnej časti A stĺpikov, čo vyvoláva pocit stability a bezpečnosti, a ešte viac zvyšuje estetiku SUV.

Honda HR-V e:HEV 2021

Nový model HR-V dosahuje presvedčivé spojenie prémiového štýlu SUV a výnimočnej priestrannosti vďaka dômyselnému združeniu svojich hybridných komponentov hnacieho ústrojenstva. Vďaka tomu si model HR-V zachováva špičkový vnútorný priestor svojho predchodcu so štyrmi dospelými, ktorí môžu sedieť v maximálnom pohodlí.

Rovnako ako v prípade exteriéru, aj v tomto priestrannom interiéri pôsobí prémiový vzhľad SUV, má však moderné tkaniny a mäkké materiály. Moderná minimalistická estetika, ktorú iniciuje horizontálny pohyb prístrojovej dosky, je výsledkom prehľadného interiéru a palubnej dosky, pričom každý prvok je starostlivo umiestnený tak, aby prispieval k pocitu priestrannosti. Pocit vzdušnosti a priestoru zvyšuje nový systém difúzie vzduchu, ktorý vytvára záclonu čerstvého vzduchu vedľa a nad cestujúcimi prúdiacimi z jedinečných prieduchov v tvare písmena L umiestnených v horných rohoch palubnej dosky.

Odporúčaný článok:  Peugeot a Total vyvíjajú "Le Mans Hypercar"
Honda HR-V e:HEV 2021

Vďaka kompaktnej integrovanej technológii hnacej sústavy a usporiadaniu stredovej nádrže spoločnosti Honda, si nové HR-V zachováva všestranné sedadlá Magic Seats, ktoré ponúkajú unikátnu flexibilitu, či už sklopenie sedadla na plocho „fold-flat“ alebo vyklopenie nahor „flip-up“ v závislosti od požadovaného nákladného priestoru.

Honda HR-V e:HEV 2021

Úplne nový model HR-V e:HEV bude v Európe dostupný koncom roku 2021. Zákazníci sa v prípade záujmu môžu zaregistrovať na webových stránkach spoločnosti Honda: www.honda.sk/nove-hr-v

Zdroj: TS Honda Slovensko

Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →