Nový Ford PUMA – nové motory a výbavy

Spoločnosť Ford rozšírila rad nových modelov Puma o dodatočné pohonné jednotky a prvky výbavy. V ponuke je doteraz najkomplexnejší modelový rad kompaktného crossovera inšpirovaného SUV a zákazníci sa teraz môžu po prvýkrát rozhodnúť pre model Puma s 1,5-litrovým vznetovým motorom EcoBlue s výkonom 120 koní a luxusný nový variant Puma ST-Line Vignale.

Spoločnosť Ford investovala približne 200 miliónov eur do svojho najmodernejšieho výrobného závodu v rumunskej Craiove, aby podporila výrobu modelu Puma. Celkové investícii spoločnosti Ford do závodu Craiova dosiahli od roku 2008 takmer 1,5 miliardy eur.

Nový 1,5-litrový vznetový motor EcoBlue s výkonom 120 koní je skvelou voľbou pre vodičov s vysokým nájazdom kilometrov – emisie CO2 sú na úrovni od 99 g/km a spotreba paliva od 3,8 l/100 km podľa normy NEDC (od 118 g/km a 4,5 l/100 km podľa normy WLTP). Motor je spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Odporúčaný článok:  Mercedes-AMG "E" kupé - Od legendárneho „Kladiva“ po športový luxus

Zákazníci s modelom Puma patrili medzi prvých, ktorí mohli využívať 48-voltovú mild hybridnú technológiu Ford a nižšiu spotrebu paliva. Pohonné jednotky pre model Puma EcoBoost Hybrid sú v ponuke v dvoch výkonových verziách v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou:

· 1,0-litrový EcoBoost Hybrid s výkonom 125 koní s emisiami CO2 od 97 g/km a spotrebou paliva na úrovni od 4,3 l/100 km podľa normy NEDC (od 126 g/km a 5,5 l/100 km podľa normy WLTP),

· 1,0-litrový EcoBoost Hybrid s výkonom 155 koní s emisiami CO2 od 99 g/km a spotrebou paliva na úrovni od 4,4 l/100 km podľa normy NEDC (od 126 g/km a 5,5 l/100 km podľa normy WLTP).

Puma ST-Line Vignale zasa vychádza zo športového variantu Puma ST-Line a prináša ešte viac prémiového štýlu a prvkov výbavy. K jedinečným detailom patrí saténová hliníková horná časť mriežky a lemovania, ebenová spodná časť mriežky, spodná časť zadného nárazníka lakovaná vo farbe karosérie a veľký zadný spojler. Súčasťou štandardnej výbavy sú LED svetlomety, sedadlá čalúnené kožou Windsor, volant čalúnený kožou Manacor, prémiový audiosystém B&O a systém Ford KeyFree.

Medzi ostatné varianty modelu Puma patria verzie Trend, Titanium, Titanium X a ST-Line X. V štandardnej výbave obsahujú inovatívne technológie vrátane FordPass Connect a univerzálne riešenie úložného priestoru Ford MegaBox, do ktorého možno uložiť nestabilné predmety s výškou až do 115 cm– vo vzpriamenej polohe.

Odporúčaný článok:  Ford Kuga 1. 5 EcoBoost Trendy Titanium - Manuálne skvelá

Začiatkom mája spoločnosť Ford oznámila, že do radu vozidiel sa tento rok pripojí aj nový model Puma ST od tímu Ford Performance.

Zdroj: TS Ford Slovakia
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →