Nový Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake

Nový Mercedes CLA 35 4MATIC Shooting Brake už ako piaty model rodiny kompatkov ponúka vstup do sveta Mercedes-AMG. Päťdverové vozidlo s bezrámovými dverami spája tvary kupé, pričom k zvýšeniu funkčnosti prispievajú veľké zadné dvere, široký otvor nakladacieho priestoru a variabilný interiér.

Nový 2-litrový štvorvalcový motor s twin-scroll turbodúchadlom dosahuje výkon až 225 kW (306 k) a krútiaci moment 400 Nm, ktorý sa prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky a náhonu na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC variabilne rozdeľuje medzi prednú a zadnú nápravu. Variabilita siaha od pohonu iba predných kolies až po rozdelenie výkonu v pomere 50 : 50.

Novinka ponúkne zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a je prepojená s väčším priestorom pre batožinu alebo športové a outdoorové vybavenie, pričom skelet karosérie prednej časti bol cielene vystužený pre zvýšenie tuhosti pri zatáčaní.

Odporúčaný článok:  Autosalon Bratislava 2019 - po stopách premiér

Vodič si môže vybrať spomedzi piatich jazdných režimov AMG DYNAMIC SELECT: Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny, čo mu umožňuje veľké rozpätie nastavenia charakteristiky vozidla od komfortnej až po dynamickú. V troch stupňoch si môže nastaviť aj adaptívne tlmenie AMG RIDE CONTROL.

O bezpečné zastavenie sa vpredu starajú 4-piestikové pevné jednodielne strmene a 350-milimetrové brzdové kotúče, vzadu 1-piestikové plávajúce strmene a 330-milimetrové brzdové kotúče.

Na želanie sa dodáva aj funkcia AMG TRACK PACE, ktorá zaznamenáva viac ako 80 špecifických údajov a porovnáva ich s referenčným časom. Niektoré zobrazovacie prvky sa pritom rozsvietia nazeleno alebo načerveno: vodič tak kútikom oka dokáže určiť či je jeho aktuálna jazda v porovnaní s najlepším časom rýchlejšia alebo pomalšia. Pre niektoré závodné okruhy je pritom k dispozícii aj možnosť virtuálneho navádzania po ideálnej línii.

Odporúčaný článok:  Mercedes triesy "E" - facelift nového kupé a kabrioletu

Prehľad technických údajov:

VozidloMercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake
Motor2-litrový R4 s twin-scroll turbodúchadlom
Zdvihový objem1 991 cm³
Maximálny výkon225 kW (306 k) pri 5 800 ot./min.
Max. krútiaci moment400 Nm pri 3 000 – 4 000 ot./min.
NáhonPlne variabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC
PrevodovkaDvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G
Spotreba paliva kombinovaná7,5 – 7,4 l/100 km
Kombinované emisie CO₂171 – 168 g/km
Trieda efektívnostiD
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h4,9 s
Maximálna rýchlosť 250 km/h (elektronicky obmedzená)
Komentáře

About Martin Malátek

Svet okolo áut a nových technológií ma baví a napĺňa už od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá a spaľovací motor. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád čítam, cestujem, testujem a píšem na Autozine.sk - prvé auto: Škoda 105L - aktuálne auto: Mercedes C

View all posts by Martin Malátek →